ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Barbora Seemanová i v semifinále na 50 metrů volný způsob na evropském šampionátu v krátkém bazénu v Kodani překonala český rekord a výkonem 24.57 obsadila 12. místo. Své osobní maximum dokázala během rozplavby a semifinále vylepšit téměř o půl sekundy.
 

Dopoledne se sedmnáctiletá Seemanová poprvé v životě dostala na krátkém bazénu pod hranici 25 sekund a český rekord Anny Kolářové pokořila o čtyři setiny sekundy na 24.89. Ve večerním semifinále, v němž plavala v osmé dráze, si vedla ještě lépe. Z českého rekordu ubrala dalších 32 setin a čas 24.57 jí vynesl na dvanáctou pozici. „Je to úplně úžasné. Nechápu, že ta padesátka takhle letí. Navíc na konci dne. Je to hrozně hezké zakončení celého mistrovství. Spravila jsem si náladu po předchozích startech. Byla jsem naštvaná, na sebe, na celé okolí, šla jsem fakt jenom rozbít bazén a vydat ze sebe všechno, co šlo. To se podařilo a jsem super ráda. Padesátka byla úplně super ráno i odpoledne. A konečně se mi podařilo zaplavat semifinále,“ rozpovídala se po závodě usměvavá Barbora Seemanová.

Česká výprava opouští Kodaň se třemi finálovými a šesti semifinálovými účastmi. Simona Baumrtová doplavala na 100 metrů znak pátá, Jan Micka na 1 500 metrů volný způsob šestý a Kristýna Horská v polohovém závodě na 200 metrů rovněž šestá. Příští ME v krátkém bazénu se uskuteční za dva roky v Glasgow.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish