ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Druhé české finále na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Kodani přineslo Janu Mickovi na trati 1 500 metrů volný způsob vynikající šesté místo. V konkurenci Paltrinieriho nebo Romančuka se k šesté pozici propracoval časem 14:37.13, kterým zaostal o dvě sekundy a dvě setiny za vlastním českým rekordem.
 

Po finálové účasti na mistrovství světa v červenci v Budapešti zaznamenal Jan Micka další kvalitní výsledek. Z rozplavby postupoval z děleného pátého místa. Ve finále se dlouhou dobu držel na čtvrtém místě v kontaktu s průběžně třetím Norem Christiansenem. V závěrečné fázi závodu se před českého rekordmana dostali domácí Ipsen a Švéd Johansson a Micka dohmátl jako šestý v čase 14:37.13. „Mrzí mě to, protože jsem se včera cítil dobře, věřil jsem, že zaplavu lépe než v rozplavbě. Bohužel to nevyšlo. Začátek jsem rozjel rychleji, od druhé třetiny závodu jsem se snažil víc makat. Ke konci mi ale hrozně došly síly, jel jsem jen na morál,“ byla první slova Jana Micky po doplavání.

Stejně jako v Budapešti a v rozplavbě chtěl Jan Micka využít dráhy hned vedle Christiansena a držet se jeho tempa. „Říkal sem si, a i trenérka mi říkala, abych nepřepálil začátek.  Snažil jsem viset za ním, věděl jsem jaký má osobák a bylo jasné, že pokud chci bojovat o medaili nebo skvělý čas, tak musím jet s ním. Bohužel se mi to nepodařilo. Nevyšlo to. Mrzí mě to, už dva roky jsem se v téhle disciplíně nezlepšil. Je to sport, ale poslední dobou mi to vůbec nevychází. Mrzí mě to. Teď mě čeká volno, musím si odpočinout a v lednu se vrhnu do nové práce. Moje neštěstí je, že na krátkém bazénu ztrácím hrozně na obrátkách. Na dlouhém bazénu jsem dnes čtvrtého Dána a pátého Švéda porážel. Tak doufám, že se to nezmění. Dlouhý bazén je pro plavecký svět víc prestižní. Musím to vstřebat a znovu začít makat,“ uzavřel se svou typickou bojovností Jan Micka.

Mistrem Evropy se stal Ukrajinec Michajlo Romančuk, který porazil světového rekordmana Gregoria Paltrinieriho z Itálie. Třetí skončil Henrik Christiansen z Norska.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish