ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

thn HavranekOsmým dílem pokračoval v Brně Český pohár v plavání Arena Cup. Velká cena Brna byla posledním domácím závodem před republikovým šampionátem v krátkém bazénu, který se uskuteční za necelé dva týdny v Plzni. Právě v Plzni budou mít čeští plavci jedinou možnost splnit limity pro účast na prosincovém mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Kodani. V Brně se hned šesti plavcům podařilo získat tři prvenství a Jan Šefl s Martinou Elhenickou překonali rekordy brněnského mítinku.
Jan Šefl pokořil maximum Velké ceny Brna v rozplavbě na 50 metrů motýlek časem 23.26. Do finálového závodu už nenastoupil. O druhý zápis do rekordních tabulek tradičních závodů se postarala Martina Elhenická na kraulařské osmistovce. Svým časem 8:29.40 zaostala jen o půl sekundy za českým rekordem a podle tabulek dosáhla nejlepšího bodovaného výkonu Velké ceny Brna. K vítězství na osmistovce pak přidala ještě prvenství na 400 metrů volný způsob a na dlouhé polohovce.
Na své tři týdny staré výborné výkony z Plzeňských sprintů navázal třemi triumfy Tomáš Franta, který vyhrál na všech třech znakařských tratích. Stejný kousek se podařil také někdejší dvojnásobné mistryni Evropy Jenny Mensing z Německa.
Na kraulařských sprinterských distancích uspěl třemi výhrami na padesátce, stovce a dvoustovce domácí plavec Josef Moser. Hattricku dosáhla i Kristýna Horská, které se podařilo ovládnout závody na 100 a 200 metrů polohově a na 200 m metrů motýlek. Na stejných tratích mužů kraloval Tomáš Havránek. Moc nescházelo a mohl z Brna odjíždět dokonce se čtyřmi tituly, ale na 100 metrů motýlek nečekaně podlehl Davidu Nollovi. Zaujala i olympionička z Ria Lucie Svěcená, která podle očekávání nenašla přemožitelky na 50 a 100 metrů motýlek.
Dalším závodem Českého poháru Arena Cupu bude Zimní mistrovství České republiky ve dnech 23. – 26. listopadu v Plzni.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish