ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

thn sjostrom leclosV závěru minulého týdne se v Praze konalo zasedání Asociace národních olympijských výborů ANOC. Do Prahy přicestovaly vedle funkcionářů také výrazné osobnosti světového sportu, mezi nimiž se objevila i plavecká esa Švédka Sarah Sjöström a Jihoafričan Chad Le Clos. Kromě oficiálního programu si oba plavci našli i čas, aby si v Praze zaplavali, a tak se o víkendu objevili na tréninku USK Praha v Podolí.
 
 
Olympijská vítězka z Ria Sarah Sjöström letos zažila skvělé okamžiky, když na světovém šampionátu v Budapešti sbírala zlaté medaile i světové rekordy. Ve jejích statistikách nalezneme dohromady deset zlatých medailí z mistrovství světa a patnáct z mistrovství Evropy v dlouhém i krátkém bazénu. V Praze při zasedání ANOC převzala cenu pro nejlepší sportovkyni Evropy. Chad Le Clos má ve své sbírce také olympijské zlato a celkem z dlouhého i krátkého bazénu třináct titulů mistra světa, většinou z motýlkářských tratí.
 
Oba plavci projevili v Praze přání lehce potrénovat, a proto se o víkendu přesunuli do Podolí, kde se připojili k tréninku USK Praha pod vedením trenérky Jaroslavy Passerové. „V jejich podání to ani nebyl nějaký těžký trénink. Spíš si byli jen tak v kvalitním tempu zaplavat, aby úplně nevypadli z tréninkového procesu, a pracovali hlavně na technice. Trénovali nezávisle na nás podle svého. S Chadem přijel i jeho tatínek, který působil velice pozitivním dojmem. Sarah i Chad se chovali velmi příjemně a udělali jsme si s nimi společnou fotku. Každopádně jejich účast na našem tréninku byla vítaným zpestřením a pro všechny zajímavým zážitkem,“ podělila se o své dojmy trenérka USK Praha Jaroslava Passerová.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish