ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Tradiční závod Krnovská pětka, který se koná jako Superfinále Českého poháru v plavání, opět přilákal vynikající dálkové plavce nejen z České republiky. V bazénu v Městských lázních se vedle české elity představili také dva špičkoví ruští plavci Kirill Ambrosimov a Jevgenij Dratcev. Oba se mohou pyšnit medailemi z významných mezinárodních akcí. V Krnově jim zdatně sekundovala i česká dvojice Vít Ingeduld a Matěj Kozubek.
 
Kirill Ambrosimov má ve své sbírce tři tituly mistra Evropy a jeho ruský kolega Jevgenij Dratcev pak získal medaile na světových i evropských šampionátech. Jejich souboj byl ozdobou Krnovské pětky, ale k radosti českých příznivců plavání se prosadili také Ingeduld s Kozubkem. Ambrosimov a Dratcev po celý závod na 5 kilometrů zaznamenávali na klíčových mezičasech prakticky shodné časy. Až na 4. kilometru se dostal Dratcev do vedení o tři sekundy. Jenže poslední kilometr zvládl lépe pětadvacetiletý Ambrosimov, který o osm let staršího Dratceva v cíli předčil téměř o sedm sekund, když dosáhl času 54:39.00.  Rovnocennými soupeři oběma Rusům byli také oba nejlepší čeští dálkoví plavci. Vít Ingeduld se držel dvojice hlavních favoritů až do čtvrtého kilometru, aby se v závěru prosadili přece jen zkušenější reprezentanti Ruska. I tak ale Ingeduld zaostal na třetím místě za vítězným Ambrosimovem jen o 15 sekund. Matěj Kozubek si také vedl výborně, když ztratil rovněž až v závěrečném kilometru a skončil na čtvrté pozici.
Ženský závod měl jasnou favoritku v Aleně Benešové. Devatenáctiletá plavkyně, která čerstvě přešla z USK Praha do Komety Brno k trenérovi Josefu Nalezenému, měla závod od prvních metrů pod kontrolou. Svůj náskok postupně navyšovala, aby nakonec zvítězila o dvě a půl minuty před další plavkyní Komety Petrou Šťastnou. Třetí skončila Pavlína Soukupová.

CENA KRNOVSKA 2017 / SUPERFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU 2017
KRNOVSKÁ PĚTKA
VÝSLEDKY
muži 5 km
1. Kirill AMBROSIMOV                                54:39.00
2. Jevgenij DRATCEV                                 54:45.82
3. Vít INGEDULD                                        54:54.15
4. Matěj KOZUBEK                                     55:08.70
5. David ŠEBESTA                                      57.05.00
 
ženy 5 km
1. Alena BENEŠOVÁ                                  59:26.20
2. Petra ŠŤASTNÁ                                     1:01:55.90
3. Pavlina SOUKUPOVÁ                            1:04.41.70
4. Romana ČÍŽKOVÁ                                 1:06:06.30
5. Barbora ŠTOLKOVÁ                              1:09:09.80
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish