ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Druhým závodem v krátkém bazénu pokračuje po dvou týdnech od Plzeňských sprintů Český pohár v plavání Arena Cup. V Jihlavě je na programu tradiční AXIS Cup, na kterém se představí celá řada reprezentantů i kvalitní zahraniční plavci. Hlavními hvězdami budou sedmá z letošního mistrovství světa v Budapešti Simona Baumrtová a také elitní světový prsař Giedrius Titenis z Litvy.
 
Simona Baumrtová v létě na světovém šampionátu v Budapešti předváděla skvělé výkony a na znakařských tratích se vrátila mezi absolutní špičku. Vrcholem zimní sezóny bude mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které v polovině prosince přivítá Kodaň. Dva týdny před domácím šampionátem v Plzni otestuje Simona Baumrtová na AXIS Cupu svou výkonnost na tratích 200 m volný způsob a 200 metrů znak.
Na závodech Českého poháru Arena Cupu bývá častým hostem litevský prsař Giedrius Titenis. Medailista z evropských šampionát i mistrovství světa má v Jihlavě v plánu starty na třech tratích. Giedrius Titenis by měl plavat 50 a 100 metrů prsa a rovněž je přihlášený na nejkratší polohový závod na 100 metrů.
Se zájmem je očekáván závod na 200 metrů polohově, kde by olympionika Pavla Janečka měla vyzvat nastupující generace plavců zastoupená Markem Osinou a Tomáše Ludvíkem. Další talentovaný plavec Filip Chrápavý se pak připravuje na sedm tratí, mezi nimiž nechybí ani závod na 100 metrů polohově, kde se potká i s Janem Šeflem. Ten poplave vedle nejkratší polohovky i závod na 100 metrů motýlek.
Z domácích jihlavských plavkyň má ambice na dobrá umístění zejména Tereza Horáková. Pozornost poutá i start juniorské mistryně Evropy z roku 1998 a dvojnásobné medailistky z mistrovství Evropy Aleny Nývltové. Vrcholovému plavání se už sice nevěnuje, ale stejně jako třeba loni si nenechá ujít start v domácím závodě na 50 metrů znak.
AXIS Cup 2017 - program
sobota 4. 11.                           9:30         rozplavby                16:00       finále
neděle 5. 11.                           9:00         rozplavby                15:00       finále
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish