ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

thn Navratil ChileVicemistr světa Michal Navrátil vybojoval v posledním dílu Světové série v extrémních skocích do vody Red Bull Cliff Diving v chilském Lago Ranco druhé místo. Nestačil pouze na Mexičana Jonathana Paredese, který si vítězstvím zajistil i celkový triumf v seriálu. Navrátil obsadil v konečném hodnocení Red Bull Cliff Diving dělenou sedmou příčku společně s mistrem světa Američanem Stevem LoBue.
 
V loňském roce český skokan vybojoval v Red Bull Cliff Diving premiérová dvě prvenství a celkově skončil čtvrtý. Těsně tím zaostal za svým maximem, jímž je třetí místo z roku 2011. Letos se na stupně vítězů prosadil až v Chile.
"Jsem rád, že se mi povedlo pódium tenhle rok v Red Bullu, v minulém závodě v Mostaru jsem se propadl z druhého místa na sedmé posledním skokem, tak to mi docela zhořklo. Tak jsem rád, že teď jsem si vylepšil náladu v posledním závodě. Trofej je taky pěkná," těšilo Navrátila.
Velkého úspěchu však dosáhl v červenci na mistrovství světa v Budapešti, kde získal stříbro a postaral se o první českou medaili ze světového šampionátu v plaveckých sportech po 14 letech.
Ve Světové sérii mířil za sedmým celkovým titulem Brit Gary Hunt, který však v Chile pokazil závěrečný skok z 27 metrů a v poslední soutěži sezony skončil až osmý. V konečném pořadí ho Paredes předstihl o deset bodů.
Mezi ženami obhájila celkové prvenství Australanka Rhiannan Iffland.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish