ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

Tři naši zástupci se představili první den MSJ. Na trati 100m znak si doplaval pro pěkný osobní rekord Tomáš Ludvík v čase 0:57,12 (zlepšení vlastního maxima o 0,39s). Zaostal těsně za postupovými pozicemi do semifinále a obsadil celkové 18. místo. "Z osobáku mám rozhodně radost. Škoda, že nevyšel postup. Na stovce by to pro mě bylo překvapení, ale i velká vzpruha, před mojí hlavní disciplínou 200m znak." Tomáš šel v posledních měsících nahoru v rychlosti, což dokazují slibná zlepšení na kratších tratích.
Tereza Muselová se ve své úvodní doplňkové disciplíně 400m polohový závod snažila o slušné zahájení s nepříliš vysokými ambicemi a s časem 4:58,36 byla nakonec sama docela spokojená. Celkově ji to stačilo na konečné 19. místo. "Zaostání o 4,5 vteřiny za osobákem odpovídá tomu, že jsem na tuto trať necílila svou hlavní pozornost. Byla to pro mě ale důležitá pocitovka a jsem ráda, že nedopadla úplně špatně."
Velmi slušný výkon předvedl na trati 100m prsa Filip Chrápavý, který svým dosavadním nejlepším ranním časem zaostal o 11 setin za osobním rekordem. V nabité konkurenci však stačil jeho čas 1:02,98 pouze na 22. místo. 
"Jsem zklamán z tak špatného umístění. Netušil jsem, že by tento čas nemohl stačit na postup do semifinále. Konkurence dost zaskočila mé očekávání na této trati."
Dnes tak české zástupce v odpoledním finálovém bloku neuvidíme, ale o to víc se všichni těší na další starty.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish