ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Na republikovém šampionátu plavců v pražském Podolí poutal v prvních dnech velkou pozornost duel dvou výrazných postav českéh plavání Simony Baumrtové a Barbory Závadové na krátké polohovce. Vzájemný souboj zvládla lépe Simona Baumrtová, která vyhrála v čase 2:14.38. Závadová za chomutovskou elitní znakařkou zaostala o necelé dvě sekundy.
Simona Baumrtová potvrdila, že letošní rok zažívá ve znamení skvělé formy a nechala za sebou nejlepší českou plavkyni posledních let Barboru Závadovou. Ta strávila tři měsíce v Austrálii, kde se připravovala pod trenérem Deanem Pughem a domů se vrátila teprve před pár dny. Závadová zaplavala ve finále čas 2:16.18 a navíc musela odrážet útok třetí v pořadí Kristýna Horské, která dohmátla s odstupem 36 setin sekundy.
Dobrou formu z juniorského mistrovství Evropy si přenesl do domácího šampionátu Filip Chrápavý, který triumfoval na 100 metrů prsa a nechal za sebou I Jana Kutila. Vážnější soupeřku neměla na stejné trati žen Martina Moravčíková, která s přehledem získala svůj letošní první titul.
V pátek večer ovládla sprinterské klání na volné padesátce Anna Kolářová, která těsně zdolala Seemanovou a Baumrtovou. Jan Micka pak slavil vítězství na 400 m volný způsob.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish