ODM2024 banner 2

MEJ Synchro AlicanteV termínu od 29. 6. do 3.7. se ve španělském Alicante odehrávalo juniorské Mistrovství Evropy v synchronizovaném plavání. Česko reprezentovala trojice Diana Čípová, Julie Lewczyszynová a Dominika Světlíková v technické a volné párové sestavě, kde vybojovaly dvě finálová 11. místa! Českou výpravu doplnila trenérka Libuše Zidková a trenérka a team manažerka Monika Morawitzová.

Soutěž probíhala na otevřeném 50m bazénu a k dispozici byl také tréninkový 25m vnitřní bazén. Česká výprava měla k dispozici celkem 5 tréninkových bloků včetně tréninku na hudbu v každém bloku.

Ve středu odpoledne začala soutěž a hned s českou účastí. V semifinále volných párů se představila Julie Lewczyszynová a Dominika Světlíková se startovním číslem 16. Svoji sestavu zaplavaly velice čistě, s energii a od rozhodčích získaly 75.9332 bodu a z 11.místa postoupily do čtvrtečního finále.

Hned ve čtvrtek dopoledne čekalo na děvčata ještě finále technických párových sestav. Češky nastoupily ve složení Diana Čípová a Julie Lewczyszynová. Ač spolu tato dvojice plave teprve od podzimu 2021, předvedla velice pěknou sestavu pouze s drobnými asynchrony a od rozhodčích získaly 73.8849 bodu, což byl nejlepší bodový zisk této sezony. Umístily se na finálovém 11. místě, což je zlepšení výsledku o dvě příčky oproti MEJ 2021.

Poslední soutěžní disciplína pro české závodnice byla ve čtvrtek odpoledne – finále volných párů a Česko se startovním číslem 1. Na všech finalistkách už byla znát únava ze sluníčka i náročnost soutěže – v necelých 24 hodinách plavaly 3x závodní sestavu. I tak se naše závodnice předvedly skvěle a udržely si výsledné finálové 11.místo. Dvanácté Rakušanky ztratily na naše děvčata pouze 0.07 bodu, byl to tedy boj až do konce.

Tento mladý juniorský pár je určitě velkým příslibem i do budoucích let, v juniorské a snad i seniorské kategorii. Letošní výsledek potvrdil, že Česká republika se opět dokáže probojovat do finále a udržet si svoji pozici. Děvčata na letošním MEJ předvedla skvělou formu a výsledek je bude určitě motivovat k další práci.